Náš tím

Alexandra Kolarik

Štatutárka

Šéfka. Aj tak by sa dala opísať naša Saša. Vybavuje, prednáša, diskutuje, a to všetko stíha aj so svojou malou Zojou. Vo Free Foode je jednoznačne tá, ktorá má prehľad o každej aktivite. Proste šéfka. Inak je úplne zanietená do udržateľnosti a vo svete „fúdvejstu“ je veľkým bojovníkom.

Zuzana Madajová

Programová koordinátorka

Aktivistka s dobrým srdcom, za ktorú hovoria skutky. Zuza vyštudovala verejnú správu v Holandsku, kde vo voľnom čase plela burinu a stavala plot na biofarme, pomáhala v off-the-grid komunite a varila v Resto van Harte s utečencami. Viac než rok pravidelne nosievala jedlo ľuďom bez domova, teraz sa venuje najmä koordinácii projektov, správe webovej stránky a písaniu blogu. Zároveň sa stará o naše dobré meno a vám dáva pravidelne vedieť, na čom práve makáme. Sociálne siete sú jej doménou a podľa nás to robí super!

Zuzana Sokolová

Fundraiserka

Zuzana žije vo svete daní a financií, nielen vo svojej práci, ale aj u nás. Na jednej strane realista, ktorý pracuje s číslami a zákonmi, na druhej strane optimista, ktorý verí v dobro ľudí. Toto spojenie jej pomáha zháňať peniaze na projekty, ktoré sú zmysluplné a lobovať za zákony, ktoré sú pre spoločnosť prospešné.  Pamätáte na daňovú zmenu, ktorá motivuje obchody v darovaní potravín pre charity? Za ňou je naša Zuzana.

Michal Kmeť

Koordinátor pre sociálne záležitosti

Michal búra stereotypy, ktoré by ste mohli mať o ,,typickom ajťákovi“, ktorý sa stravuje výhradne v noci a výhradne pizzou a kolou a najradšej sa zašíva sám doma vo svojom cyber svete. Náš Mišo, to je úplne iný prípad! Okrem toho, že má skvelú životosprávu aj vďaka futbalu a turistike, je to srdcom i dušou filantrop, čo dokazuje svojim aktívnym pôsobením až v dvoch občianskych združeniach! Prvé OZ je Klub detskej nádeje, ktorého je hlavným koordinátorom, v rámci čoho pravidelne navštevuje detskú onkológiu, spoluorganizuje detské tábory a iné výlety. Vo Free Foode zase koordinuje ,,výlety“ do obchodov, z ktorých pomáhame zachraňovať pečivo a rozvážať ho ľuďom v núdzi.

Vojtech Végh

Šéfkuchár

Vojtech Végh je Slovák, ktorý založil prvú Zero Waste reštauráciu v Kambodži pod názvom Surplus restaurant. Nedávno sa však vrátil na Slovensko a vo svojich aktivitách pokračuje najmä prostredníctvom jeho projektu Surplus Food Studio, ktorého hlavným poslaním je propagovať varenie z rastlinnej stravy a bezo zvyšku primárne v reštauráciách, pre ktoré robí aj zero waste audit. Vojtech je svetobežník, čo sa prejavuje aj na jeho bohatých skúsenostiach. My dúfame, že si svoje túlavé topánky odložil do útrob skrine a nechystá sa ich v najbližšej dobe vyloviť, jeho revolučné myslenie, šikovné ruky a pracovné nasadenie sú nám totiž nesmierne sympatické. Sme radi, že sa môžeme chváliť tým, že Vojtech patrí aj do nášho tímu a dúfame, že ho od nás tak skoro neodvarí na opačný kút zemegule!

Šimon Babjak

Dobrovoľník

Šimon je náš najmladší dobrovoľník, ktorý bol aktívnym občanom snáď ešte skôr, než obdržal občiansky preukaz! Už ako 15-ročný pochopil, že plytvanie potravinami je absurdné a k Free Foodu sa pridal po zorganizovaní vlastnej akcie zameranej na záchranu potravín z obchodu. Odvtedy si pričuchol k niekoľkým našim aktivitám ako fundraising, hľadanie odberateľov potravinových prebytkov, či osveta. Okrem toho, že poctivo študuje na strednej škole, kde predsedá Študentskej rade, má svoj startup, angažuje sa v boji proti korupcii a najnovšie sa stal mládežníckym delegátom OSN pre Slovensko. Niet pochýb, že Šimon je svojou intelektuálnou aj duševnou výbavou predurčený meniť svet k lepšiemu! Zatiaľ sme odhalili jednu jeho slabosť, a tou sú ,,čízkejky“.

Kristína Gyuríková

Dobrovoľníčka

Keď nás frustruje WordPress alebo štylistka, prichádza Kika! Kika je jednou z našich ,,najstarších” aktívnych členov a členiek. O Free Food-e sa dozvedela, keď písala pre portál Fičí článok o plytvaní potravinami a projekte verejných chladničiek. Táto téma sa jej dotkla až tak, že to spolu ťaháme už od roku 2017. Aj keď najlepšie jej ide písanie, vo Free Food-e robila už všeličo možné, vrátane fotenia, tvorby grafických materiálov, infografík, prezentácií, videí, spravovania stránky, proste z každého rožku trošku. Kika má jednoducho rada rožky a rozhodne nimi neplytvá!