SLUŽBY

PONUKA PRE FIRMY

Chcete motivovať svojich kolegov a zamestnancov? Podeliť sa o informácie, skvelé jedlo v Zero Waste štýle a zažiť príjemný zážitok? S nami môžete pobaviť aj poučiť svojich kolegov na príjemnej akcii, spojenej s dobrým úmyslom. Poskytujeme prednášky, workshopy alebo catering v spolupráci so Zero Waste kuchármi, ktoré sú nielen inšpiratívne a chutné, ale sú vytvárané s úctou k prírode.

Naše služby

Prednáška

Sme jediné občianske združenie na Slovensku, ktoré sa venuje výhradne téme plytvania potravinami, poskytujeme informácie skutočne z prvej ruky. Prostredníctvom interaktívnej prednášky o plytvaní potravinami sa dozviete:

  • Prečo je plytvanie potravinami jeden z najabsurdnejších celosvetových problémov;
  • Plytvanie potravinami na Slovensku (aj v porovnaní s EÚ);
  • Čo sa deje s potravinami, ktoré obchod nie je schopný predať;
  • Ako správne nakupovať a neplytvať doma jedlom. 
Workshop (45 minút)

Vďaka spolupráci so skutočnými zanietencami do Zero Waste kuchyne vám prinášame praktické workshopy, počas ktorých si spoločne pripravíte chutné jedlo bez odpadu, alebo sa naučíte fermentovať.

V ponuke máme aj workshop, na ktorom si ukážeme, kde a ako skladovať potraviny tak, aby nám vydržali čo najdlhšie čerstvé.

 

 

Workshop poskytujeme len v kombinácii s prednáškou (45 minút) alebo cateringom.

Zero Waste Catering

Sezónne, bezo zvyšku a vegan! Aj také sú naše cateringy, ktoré vám pripravíme ráno, na obed aj večer, v interiéri aj exteriéri – presne podľa vašich predstáv. Samozrejme tak, aby sa neplytvalo!

Do našich cateringov sa snažíme zakomponovať časti potravín, ktoré mnohí mylne považujú za nejedlé, a preto automaticky končia v koši. Pre každé pripravené jedlo vám radi vysvetlíme, prečo je Zero Waste.

 

Zero Waste catering odporúčame v kombinácii s prednáškou alebo workshopom.

Spojte príjemné s užitočným a búrajte s nami stereotypy, ktoré vedú k plytvaniu jedlom!

PONUKA PRE STREDNÉ ŠKOLY 

Ponúkame prednášky pre stredné školy v trvaní jednej vyučovacej hodiny, prostredníctvom ktorých sa študenti dozvedia základné informácie a súvislosti z problematiky potravinového odpadu a plytvania jedlom, pozrú si video a zahrajú sa s nami. Taktiež máme pre vás pripravenú ukážku Zero Waste jedál. Každá zúčastnená trieda od nás dostane aj tlačenú príručku Ako neplytvať jedlom a závesný sezónny kalendár.  

Prednáška je prispôsobená mladým ľuďom, ktorí ťažšie udržia pozornosť, jej cieľom je ľahkou formou informovať o neľahkej problematike. 

Pomôcky: telefón alebo počítač s internetom

V prípade záujmu, prosím, vyplňte dole uvedený formulár a my sa vám ozveme s návrhmi termínov a ďalšími informáciami.

Prednáška pre mládežnícku organizáciu Sytev
Ďakujeme! Prednáška sa veľmi páčila - p.uč. angličtiny potom chodila na Vašu stránku a pripravovala podklady na maturitu.
Pedagogička
SŠ Mokrohájska

Ak vás naša ponuka zaujala, kontaktujte nás: