Máme pre vás sezónny kalendár ovocia a zeleniny

Chcete sa poriadne vyznať v tom, kedy dostanete kúpiť najčerstvejšie ovocie a zeleninu? Rozpoznať trhovníka, ktorý skutočne predáva vlastné ovocie namiesto kúpeného v supermarkete? Máme pre vás dokonalú pomôcku – sezónny kalendár ovocia a zeleniny.

Vďaka nemu si už nekúpite od nepoctivcov jahody v marci, ktoré predtým vybalili z plastu (niektorí si nedávajú ani tú námahu), v ktorom k nám cestovali zo španielskeho skleníka.

Pripravili sme celoročný kalendár s prehľadom zberu a skladovania najobľúbenejšieho lokálneho ovocia a zeleniny z našich zemepisných šírok. Sezónne ovocie je výborné preto, že má najviac živín, chutí a vonia najdokonalejšie, je čerstvé a veľmi často aj lacnejšie ako mimo sezóny.

Ovocie a zelenina sú pre naše telo najprínosnejšie práve v sezóne, preto sa naučte správne si vyberať. S našim kalendárom to hravo zvládnete.

Vyveste si ho doma na chladničku a nakuknite doň vždy pred návštevou trhoviska a budete si vďaka tomu kupovať skutočne najčerstvejšie potraviny.

Pre viac informácií o tom, čo je práve v sezóne, sledujte náš Instagram, kde pravidelne uverejňujeme aj takéto príspevky: