Projekty

Podujatia

V zelených tričkách nás môžete vidieť na podujatiach, prednáškach, či festivaloch, ktoré sa venujú témam plytvania a životného prostredia. Upozorňujeme ľudí na stále vzrastajúci problém plytvania potravinami, radíme, ako neplytvať, ako správne nakupovať či skladovať potraviny. 

Komunitné chladničky

V novembri 2017 sa nám podarilo otvoriť prvú komunitnú chladničku v Bratislave – Novej Cvernovke. Je alternatívou verejnej chladničky, nestojí však na ulici, ale je súčasťou priestoru, ktorý zdieľa určitá skupina ľudí.

Našou víziou je sieť týchto chladničiek v budúcnosti rozširovať.

Džem

Jedným z našich dlhodobých projektov je „Pekný džem zo škaredých jabĺk“, ktorý poukazuje problém produkcie ovocia a zeleniny, ktorá nespĺňa estetické požiadavky obchodníkov či spotrebiteľov a stáva sa odpadom. Je nezmyselné, aby časť tejto produkcie bola znehodnotená kvôli jej krivosti.

Sieťovanie

Naším poslaním je spájať možných darcov potravín s charitami, neziskovkami a inými skupinami ľudí, ktorí jedlo potrebujú. Pracujeme s databázou potenciálnych darcov a prijímateľov, ktorých kontaktujeme, stretávame sa a pomáhame im stať sa pravidelnými dodávateľmi či odberateľmi zachráneného jedla.

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK